تبليغات X
خواص یونجه
عناوین مطالب

هر یک از گیاهان دارویی  به نوعی برای درمان بیماری ها و توان اعضای داخلی و ظاهری بدن و افزایش قدرت از سال های دور مورد استفاده قرار می گرفتند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که بهترین این بهترین ها چه چیزی می تواند باشد؟

 


این گیاه در بیشتر نقاط جهان رشد می کند و به صورت وحشی در برخی از ناحیه های معتدل آسیا و شمال آفریقا قابل رویش می باشد که دارای انواع و اقسامی می باشد. مزاج یونجه تازه در آخر اول گرم  و تر و خشک آن، گرم و خشک است و قوتش تا 5 سال بر جا می ماند.

راهنما مشاغل گیلان

 یونجه غذایی کامل از نظر تغذیه عمومی می باشد که چاق کرده و دارای آهن بسیاری می باشد و خوردن آن تمام اعضای بدن را تقویت نماید، «یونجه» در درمان ضعف بنیه، ضعف عمومی، اعصاب و کم خونی مفید می باشد و ستون فقرات  و مغز را قوت می بخشد. این گیاه خوراکی می باشد و با خواص تغذیه ای فوق العاده، منبعی غنی از ویتامین های B ,K ,E ,D ,A و اینگونه املاح معدنی مانند منیزیم، اسیدفولیک، کلسیم، پتاسیم به به شمار می رود و البته مصرف خشک آن دارای تأثیر بسیاری می باشد.

 از دیگر فایده های گیاه یونجه این می باشد که دارای مقدار قابل توجهی پروتئین می باشد. علاوه بر این ریشه گیاه یونجه دارای این قابلیت می باشد که تا عمق 18 متری زمین هم پیش برود و ویتامین ها و مواد معدنی بیشتری را از خاک جذب نماید.

داروگیاهی های گیلان

 

 مطالعات پیشین حاکی از آن می باشد که مصرف گیاه یونجه می تواند در پاک سازی روده از مواد سمی موثر باشد. و همچنین گیاه یونجه کلسترول بد را کاهش داده و  نیز در تصفیه خون نقش دارد.

درباره نویسنده

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *